कर्ण दासले गीत गाएका थिए – जन्मिदा एक्लै, मर्दा नि एक्लै । हुन त, यो नियम संसारभरका सबै प्राणीहरुमा सामान्यतया लागू हुन्छ तर एक जना क्रोएसियन महिलाका लागि भने यो अलिक बढि नै लागू भयो ।

हेदभिका गोलिकको जन्म १९२४ मा भएको थियो । क्रोएसियन पुलिसका अनुसार उनी अन्तिम पटक १९६६ मा देखिएकी थिइन् । त्यसपछि उनी हराइन् ।

उनका छरछिमेकले ठाने कि उनी बसाइ सरेर जाग्रेब भन्ने ठाउँमा गइन् तर उनको खोजी गर्दै सुनसान स्थानमा रहेको उनको घरमा भने कोही पनि पुगेन । तर सन् २००८ मा उनको हाडखोर कुर्सीमा बसिरहेको अवस्थामा उनकै घरमा भेटियो ।

पुलिसका अनुसार उनी मृत्यु अगाडी आफ्नै घरको कुर्सीमा बसेर टिभी हेर्दै चिया पिउँदै थिइन् । उनको कोठामा पुग्दा प्रहरीलाई यस्तो लाग्यो कि समय त्यही अडिएको छ । उनले अन्तिम पटक पिउँदै गरेको चियाको कप ४२ बर्ष पछि पनि टेबलमा थियो ।

४२ बर्ष सम्म पनि त्यो घरमा किन कोही पनि गएन भन्ने कुरा आश्चर्यजनक रहेको छ ।